BINE ATI VENIT

IN GRADINITA NOASTRA

Smiley Kindergarten, situata langa Carrefour Orhideea, pe Strada Gabriel Cioran nr.6, sector 6, ofera sevicii de ingrijire si educare pentru copii cu varsta cuprinsa intre 2 ani si 6 ani.
Serviciile oferite se completeaza cu program afterschool, cu invatatori de top, care pun accentul
pe invatarea prin descoperire, unde copilul este actor, participant activ si nu simplu spectator gata sa recepteze ceea ce i se transmite sau i se demonstreaza.

Cluburile cuprind activitati diverse si atractive, desfasurate de profesori bine pregatiti.

Cladirea conceputa pe 2 nivele si demisol ofera copiilor mediul de care au nevoie, spatii educationale moderne si interactive, locuri de joaca si relaxare, dormitoare si grupuri sanitare pentru fiecare grupa, sala de dans si home cinema, bucatarie proprie.
Jucariile, cartile, materialele didactice si echipamentele de joaca si invatare necesare sunt diverse si asigurate in functie de varsta copiilor. Curtea interioara, prevazuta cu o larga diversitate de materiale si aparate de joaca, ofera posibilitatea ca zilnic copiii sa petreaca o buna parte din timp in aer liber.
Cele trei microbuze cu cate 9 locuri ofera servicii de transport la si de la gradinita dar si deplasarea copiilor la diverse activitati extrascolare: teatru, parc, drumetii si excursii numeroase.
Gradinita asigura supravegerea video a activitatilor, mancarea pregatita de personal calificat, cu un meniu diversificat, specific varstei, sub atenta supraveghere si indrumare a medicului pediatru, asistenta medicala periodica zilnica, control stomatologic anual.

DE CE ALEGETI

GRADINITA SMILEY KINDERGARTEN?

Mediul educational permite dezvoltarea libera a copilului, explorarea activa si interactiunea variata cu materialele, cu ceilalti copii si cu adultii.

• Educatie la standarde europene
  • ? Cadre didactice calificate, profesori pentru invatamantul prescolar
    ? Grupe cu maxim 15 copii
    ? Doua educatoare pentru fiecare grupa de copii
    ? Educatie si ingrijire individualizata
    ? Activitatea didactica are ca scop atingerea finalitatilor din curriculum pentru educatia timpurie
    ? Comunicarea parinte - gradinita este esentiala pentru noi
    ? Activitati outdoor : excursii, drumetii, vizite, activitati ecologice
    ? Activitati optionale diverse si atractive
    ? Zilnic activitati in limba engleza

• Spatii educationale si dotari moderne si generoase
  • ? Locatie sigura si solida
    ? Sali de clasa moderne si interactive
    ? Spatii de joaca si relaxare individualizate
    ? Curte interioara special amenajata cu aparate de joaca si alte dotari pentru activitati in aer liber
    ? Zilnic jocuri de miscare si distractive organizate in aer liber

• Servicii de calitate
  • ? Servicii personalizate
    ? Supraveghere video a activitatilor
    ? Dormitoare si grupuri sanitare pentru fiecare grupa
    ? Personal de ingrijire calificat
    ? Sala de sport
    ? Alimentatie santoasa asigurata de bucatarie proprie si servita in spatii special amenajate
    ? Cabinet medical cu asistenta medicala zilnica
    ? Transport cu microbuzul propriu

• Personal calificat
  • Educatoarele din gradinita noastra au ca deviza "Joc si joaca pentru copiii care vin cu placere la gradinita, copii cu chipuri zambitoare, copii fericiti si bine educati". Tot demersul educativ este intreprins pentru a face fiecare copil sa se simta confortabil in mediul nou ?i sa-l ajute sa înve?e cu placere, prin metodele ce corespund cel mai bine nevoilor sale individuale. In conditii deosebite, cadre didactice profesioniste si dedicate, asigura educatia timpurie a copiilor intre 2-7 ani, printr-un ansamblu de actiuni cu caracter planificat, sistemic, metodic, in scopul atingerii finalitatilor din curriculum pentru educatia timpurie a copiilor.